نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: حس میکنم خیلی افسرده شدم

3407
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45476
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

حس میکنم خیلی افسرده شدم

سلام
    من یه دختر ۱۹ ساله فارغ التحصیل ریاضیم، امسال دومین سالی بود که کنکور دادم و دو هفته دیگه هم نتایج انتخاب رشته میاد و اولویتم رو کامپیوتر زدم
    کامپیوتر به هیچ‌وجه علاقه اولم نیست
    من بشدت به پزشکی علاقه داشتم و دارم، لاقل خودم اینطور فک میکنم
    ولی روحیاتم اصلا باهاش سازگار نیس
    نه بچه ای ام که بخوام سرم مدام تو کتاب باشه و نه روابط اجتماعی خوبی دارم ابدا آدم اجتماعی نیستم
    ولی نمیتونم دست از فک کردن بهش بردارم
    از لحظه ای از خواب بیدار میشم به این مسئله فک میکنم تا لحظه ای که میخوابم
    فک میکنم زندگیم دیگه هیچ وقت اونطور که میخوام نمیشه، باید تا آخر عمرم حسرتشو بخورم
    از خودم متنفرم که چرا ترسو بودم
    هرروز دارم حسرت میخورم و این حسرت خوردن داره دیوانم میکنه
    نه میتونم کتاب بخونم نه فیلم ببینم نه هیچی
    اصلا از فکرم بیرون نمیره
    خواهشن کمکم کنید، دیگه واقعا نمیدونم چیکار کنم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : حس میکنم خیلی افسرده شدم

نقل قول نوشته اصلی توسط dino نمایش پست ها
    سلام
    من یه دختر ۱۹ ساله فارغ التحصیل ریاضیم، امسال دومین سالی بود که کنکور دادم و دو هفته دیگه هم نتایج انتخاب رشته میاد و اولویتم رو کامپیوتر زدم
    نه بچه ای ام که بخوام سرم مدام تو کتاب باشه و نه روابط اجتماعی خوبی دارم ابدا آدم اجتماعی نیستم
    فک میکنم زندگیم دیگه هیچ وقت اونطور که میخوام نمیشه، باید تا آخر عمرم حسرتشو بخورم
    اصلا از فکرم بیرون نمیره

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام . قابل درک هست که این دیدگاه فعلی شما نسبت به مسیری که طی کردین و آینده تحصیلی تون میتونه براتون با فشار زیادی همراه باشه اما در زمان فعلی سرزنش کردن خودتون هیچ کمکی به شما نمیکنه و فقط چرخه افکار منفی رو در ذهن شما بیشتر میکنه
    اینکه شما پزشکی دوست داشتین اما با روحیات شما سازگار نیست
    it اولویت شما نیست اما اولویت اول گزینش کردین تمام این موارد حاکی از عدم شناخت شما نسبت به خواسته های شما درمورد آینده تحصیلی تون هست و هرچقدر با افکار منفی بدون اقدام درست پیش برین تنها چرخه معیوب ناراحتی و ناامیدی برای شما تکرار خواهد شد
    به پیشنهاد میکنم برای ادامه مسیر جلسات شناخت درمانی داشته باشید تا بتونید با شناخت بیشتر از خودتون و خلقیات و نیاز هاتون
    برای آینده تحصیلی تصمیم گیری کنید
    دقت کنید که میتونید مشاوره تحصیلی دریافت کنید و بعد گذراندن جلسات شناخت درمانی میتونید مجدد تصمیم گیری کنید که آیا تغیر رشته و تغیر مسیر در تحصیل بدهید یا نه

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45486
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Lightbulb پاسخ : حس میکنم خیلی افسرده شدم

نقل قول نوشته اصلی توسط dino نمایش پست ها
    سلام
    اصلا از فکرم بیرون نمیره
    با سلام
    دکتر فهیمه رضائی هستم مشاور و رواندرمانگر
    از اینکه درخواست کمک دارید که حال خودتان را بهتر کنید بسیار خوشحالم و این مژده را بهتون می دم که همینکه برای درمان خود بخواهید اقدام کنید بزرگترین قدم را برداشتید. چون بسیاری افراد با اینکه می دانند اختلالاتی چون افسردگی، اضطراب، استرس و ... آنها را آزار می دهد، بازهم اقدامی برای بهبود روحی خود انجام نمی دهند. منشا افسردگی و ناامیدی گاهی اوقات از نداشتن عزت نفس و اعتماد به نفس میباشد. یعنی فرد بخاطر اینکه عزت نفس ندارد، خود را فردی ضعیف می داند که از پس هیچ کاری برنمی آید و گاهی از عدم اعتماد به نفس اوست که با اینکه مهارت و استعدادی دارد اما می ترسد که نکند آن کارم را درست انجام ندهم. به شما پیشنهاد می کنیم پادکست مشاوره که در این زمینه گردآوزی کرده ایم را تهیه کنید تا بتوانید عزت نفس خود را بهبود ببخشید قطعا طرز فکر شما به زندگی تغییر خواهد کرد.
    drfahimehrezai.com/content/fa/219/counseling-podcast
    ویرایش توسط drf : 10-20-2020 در ساعت 01:04 PM دلیل: قوانین انجمن را نمی دانستم

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط drf نمایش پست ها
    . به شما پیشنهاد می کنیم پادکست مشاوره که در این زمینه گردآوزی کرده ایم را تهیه کنید تا بتوانید عزت نفس خود را بهبود ببخشید قطعا طرز فکر شما به زندگی تغییر خواهد کرد.
    پادکست مشاوره | مشاوره ارزان با پادکست صوتی مشاوره فردی و خانواده - دکتر فهیمه رضایی
    اینکار شما خلاف قوانین فروم مشاورکو هستند

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط drf نمایش پست ها
    با سلام از اینکه درخواست کمک دارید که حال خودتان را بهتر کنید بسیار خوشحالم و این مژده را بهتون می دم که همینکه برای درمان خود بخواهید اقدام کنید بزرگترین قدم را برداشتید. چون بسیاری افراد با اینکه می دانند اختلالاتی چون افسردگی، اضطراب، استرس و ... آنها را آزار می دهد، بازهم اقدامی برای بهبود روحی خود انجام نمی دهند. منشا افسردگی و ناامیدی گاهی اوقات از نداشتن عزت نفس و اعتماد به نفس میباشد. یعنی فرد بخاطر اینکه عزت نفس ندارد، خود را فردی ضعیف می داند که از پس هیچ کاری برنمی آید و گاهی از عدم اعتماد به نفس اوست که با اینکه مهارت و استعدادی دارد اما می ترسد که نکند آن کارم را درست انجام ندهم. به شما پیشنهاد می کنیم پادکست مشاوره که در این زمینه گردآوزی کرده ایم را تهیه کنید تا بتوانید عزت نفس خود را بهبود ببخشید قطعا طرز فکر شما به زندگی تغییر خواهد کرد.
    پادکست مشاوره | مشاوره ارزان با پادکست صوتی مشاوره فردی و خانواده - دکتر فهیمه رضایی
    @Admin

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام به شما دوست عزیز
    قابل درک هست که در زمان فعلی به دلیل گرفتن یک نتیجه مخالف هدفی که داشته اید در کنکور با احساسات ناخوشیاند و حتی درگیری فکری و نگرانی بیشتری مواجهه شده اید اما دقت کنید که بهتر است ما برای ادامه زندگی یک بعدی به مسئله ها و اتفاقاتی که تجربه می کنیم نگاه نکنیم و با میزانی انعطاف پذیری در این مسیر پیش برویم چون اگر شما بیان کنید یا پزشکی یا هیچ رشته دیگری در این حالت ممکن است سالهای زیادی برای رسیدن به هدفی صرف کنید و از توجه به مسیرهای رشدی دیگری که برای شما وجود دارد باز بمانید.
    بهتر است از سرزنش کردن خودتان خوداری کنید و واقعیت های بیروی را مد نظر قرار بدهید تا بتوانید تصمیم گیری بهتری داشته باشید اگر شما بدانید چه استعدادهایی دارید ، علایق و هدف هایتان چیست می توانید مسیر رشدی بهتری را تجربه کنید در این مسیر بهتر است یک دوره مشاروه تحصیلی را تجربه کنید تا استعدادهای شما مورد بررسی قرار گیرد و تست های لازم صورت گیرد و شما بر مبنای شناخت بیشتر خودتان در این مورد تصمیم گیری داشته باشید .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد